15 Mayıs 2022 Pazar

Maker Faire / Bilim Şenliği - 2022

Öğrencilerimizin ürün ve projelerinin sergilendiği,ödüllü yarışma ve etkinliklerin(STEAM Challenges) renk kattığı Maker Faire – Bilim Şenliği’nin açılışı 12 Mayıs 2022 Perşembe günü yapıldı. 

 Uluslar arası platformda okulumuz adına lisanslanıp akredite edilen School Maker Faire’de tüm yıl boyunca hem Code&Robotics hem de Teknoloji Tasarım etkinlikleri kapsamında öğrencilerimiz tarafından özenle hazırlanan proje ve ürünler, tüm ziyaretçilerden tam not aldı. Maker&Code-Robotics kültürü ve kurumumuzun misyonu/vizyonu çerçevesinde, 21. yüzyıl bilgi, beceri ve yetkinlikleri kapsamında öğrencilerimize ve bizlere önemli değerler katan Maker Faire&Bilim Şenliğinde öğrencilerimiz, mühendislik, teknoloji, tasarım ve yazılım alanlarında deneyim ve keşifler yaşayarak geleceğin mucitleri olabileceklerini ispatladılar. 

 Rekor düzeyde proje katılımı olan bilim şenliğinde, gerçekleştirilen yarışma ve Drone gösterilerinde ayrıca derece yapıp şampiyon olan öğrencilerimiz, ödüllerini almanın heyecan ve sevincini de yaşadılar. Şenlikte elektrikli araç tanıtımı da yapıldı. 

 Bir sonraki Maker Faire'de görüşmek dileğiyle...


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder